MINMAR – fotograf Martin Minich


Fotograf Martin Minich

Ahojte. Som MINMAR alebo jednoducho Minich Martin, pôvodom z horného Ponitria. K foteniu svadieb som sa dostal v roku 2007. Moja prvá svadba, ktorú som mal možnosť fotiť, bola v magický dátum 7.7.2007. Oslovil ma môj kamarát kameraman, či neskúsim fotiť aj svadbu, keď ma fotenie baví. Neváhal som ani na chvíľku, aby som neprišiel o možnosť, posunúť sa k profesionálnej fotografií po boku človeka s dlhoročnou praxou. Bola to obrovská výzva, zachytiť najkrajšie momenty v podobe fotografií.

Fotím na vlastnú živnosť – MINMAR

Po boku kolegu kameramana som fotil viacero svadieb. Roku 2013 som sa osamostatnil a začal fotiť sám pod svojou značkou MINMAR. Do dnešného dňa mám za sebou desiatky svadieb, na ktorých som zažil kadečo a za to obdobie som prežil dosť nezvyčajného. Myslím, že ma už asi nezaskočí žiadna neštandardná situácia. Pomenil som veľa techniky, optiky – od amatérskych až po profesionálne, bez ktorých by to veru nešlo.

Fotky vždy na čas, podľa zmluvy

Samotné fotenie ma za roky naučilo, že sa trendy nemenia len v obliekaní, ale zvykoch a tradíciách. V dnešnom svete Vám nikto nič negarantuje na pekné slovo a tak aj moje zvyklosti sa pomenili. Pekným slovom začínam na svadobnom stretnutí, kde sa trošku porozprávame o Vašej predstave, mojich skúsenostiach a nezáväzne si potrasieme rukami. Ak Vás moja ponuka očarí a podpíšete so mnou zmluvu, postačí už len zaplatiť rezervačný poplatok a budem upísaný na svadobný deň práve pre Vás. Podpisom sa zaručím, že Vám fotky dodám do 90 dní od ich zhotovenia.

Technické okienko

Čo viac dodať? Možno ešte pre technických labužníkov alebo veľkých zvedavcov…
Aktuálne moja foto-výbava pozostáva z dvoch profesionálnych tiel 
D810, D750 a objektivov Nikkor 24-70/2,8, nikkor 70-200/2,8 VR2, nikkor 35/2,0 SB910, SB900, SU800.

Fotky upravujem v Profesionálnych programoch od Adobe na Mac mini M2 PRO, iPad a monitory DELL.

Ale netreba zabúdať, že technické vybavenie pomôže, ale nie je to všetko. Treba mať aj zručnosti a ideálne, aj nejaké tie skúsenosti.

Dúfam, že moje benefity, ktoré Vám ponúkam Vás zaujali a pomôžu pri výbere fotografa. Budem rád, ak ma oslovíte pre spoluprácu. Fotím prevažne v okolí Prievidze, ale vieme sa dohodnúť aj na vzdialenejších miestach aj mimo Prievidzkého okresu.


Jana Dudášová
Jana Dudášová
13 Apríl 2024
Veľmi dobrá skúsenosť, fotograf milý a ústretový, s fotkami som veľmi spokojná. Odporúčam a neváham si ho zajednať znovu pri ďalšej príležitosti. Ďakujem
Michal Francisti
Michal Francisti
25 Marec 2024
Chceme veľmi pekne poďakovať Martinovi za jeho profesionálny prístup pri našom prvom foteni a urcite nebude posledné
Simona Kubjatková
Simona Kubjatková
8 November 2023
Výborná skusenosť, fotky sú krásne, kvalitné, pekne upravené...veľmi príjemný prístup, ochota, trpezlivosť. Veľmi pekne ďakujeme a vrelo odporúčame každému, kto chce zachytiť výnimočné momenty. S fotením portrétov aj rôznych momentiek z nášho svadobného dňa sme boli maximálne spokojní. :)
Eva Kršiaková
Eva Kršiaková
6 Október 2023
Martina nám doporučila bratova priateľka a sme za to nesmierne vďační. Fotenie svadobného obradu aj portrétov prebehlo na jedničku, dal nám kopec skvelých tipov, aby sme na fotkách vypadali dobre, ukazoval ako a kam sa máme pozerať a čo robiť, takže aj ja, extrémne nefotogenický človek, mám kopec nádherných fotiek :) Naviac mal trpezlivosť s našim, v tej dobe 3 mesačným synčekom, takže sme si fotenie vskutku užívali :) Rýchly, flexibilný, komunikatívny, príjemný, ľudský, fotky nádherne upravené - doporučujeme všetkými desiatimi. Moc ďakujeme :)
Miroslava Čavojská
Miroslava Čavojská
6 Október 2023
Ahojte, sme veľmi radi že na zákláde odporúčaní sme si vybrali pána Martina Minicha. Krásne svadobné fotky nám spravil. Spolupráca bola profesionálna a veľmi príjemná. Krásne svadobné portréty nám spravil ❤️❤️ Sme boli veľmi spokojní. Ďakujeme ešte raz. Určite odporúčám. 😊
Margita Vanovčanová
Margita Vanovčanová
25 September 2023
Martina ako fotografa určite odporúčam. Výborne komunikoval, prišiel načas a pripravený. Fotili sme sa 4 spolužiačky z gymnázia viac ako 20 rokov po maturite. Martin perfektne navnímal, čo chceme zachytiť. A spravil nám veeeeľa fotiek :-) Fotenie sme si užívali, bola to pre nás veľká zábava a rady na to aj s odstupom času spomíname. Ak chcete pekné, nepreumelkované a prirodzené fotky, také, na ktoré sa s chuťou budete pozerať zas a znova, neváhajte sa mu ozvať.
Dominika Gajdošová (Bugárová)
Dominika Gajdošová (Bugárová)
7 September 2023
Krásne svadobné fotky a výborná spolupráca. Sympatický a skúsený fotograf. Dodržiavanie termínov. Ďakujeme :)
Miroslava Hraskova
Miroslava Hraskova
27 August 2023
Vyborna spolupraca, profesionalny pristup a priatelska komunikacia. S manzelom Martina len a len odporucame. Niekolko dni pred svadbou sme dostali od Martina cenne rady k foteniu, co bolo velmi dolezite. Ludsky pristup a napomocnost odlahcili moje napatie pred svadbou. Od priprav, portretoveho fotenia cez obrad az po fotenie volnej zabavy bol v plnom nasadeni, aby zachytil tie najlepsie zabery. Dakujeme Martin. Fotkam sa tesime :)
Nika Tomová
Nika Tomová
4 Jún 2023
Sme veľmi radi že sme v odporúčaniach od známych narazili práve na teba. Komunikácia bola profesionálna, rýchla a na úrovni. Fotenie obradu a príprav prebehlo hladko a podľa plánu, ale čakalo nás ešte jedno veľké rozhodnutie. Kde budeme fotiť svadobné portréty? Padli rôzne návrhy, ale kto by to bol povedal že skončíme v Hallstatte 😀. Samozrejme ti patrí veľká vďaka za to, že si na to pristál a umožnil nám zvečniť túto jedinečnú chvíľu. Fotenie sme si veľmi užili, nápady si mal úžasne a tvoja kreativita hovorila o tvojich rokoch skúseností. Našli sme svojho rodinného fotografa ♥️
Hana Fűrbach
Hana Fűrbach
7 Marec 2023
Jeden úžasný, ústretový, ochotný, vždy usmiaty fotograf. Jeho práca je raj pre oči. Vždy vedel aj mňa pevnejsiu ,,naštelovať,, tak aby fotka vyzerala úplne dokonalo a páčim sa na nich sama sebe. Ďakujeme Ti Matko za úžasnú prácu. Bolo nám cťou. Odporúčam všetkým nevestickam, rodinkam...proste každému.
Sledujte moju prácu, alebo ma kontaktujte na sociálnych slieťach, prípadne si overte voľný termín: