MINMAR – fotograf Martin Minich


Fotograf Martin Minich

Ahojte. Som MINMAR alebo jednoducho Minich Martin, pôvodom z horného Ponitria. K foteniu svadieb som sa dostal v roku 2007. Moja prvá svadba, ktorú som mal možnosť fotiť, bola v magický dátum 7.7.2007. Oslovil ma môj kamarát kameraman, či neskúsim fotiť aj svadbu, keď ma fotenie baví. Neváhal som ani na chvíľku, aby som neprišiel o možnosť, posunúť sa k profesionálnej fotografií po boku človeka s dlhoročnou praxou. Bola to obrovská výzva, zachytiť najkrajšie momenty v podobe fotografií.

Fotím na vlastnú živnosť – MINMAR

Po boku kolegu kameramana som fotil viacero svadieb. Roku 2013 som sa osamostatnil a začal fotiť sám pod svojou značkou MINMAR. Do dnešného dňa mám za sebou desiatky svadieb, na ktorých som zažil kadečo a za to obdobie som prežil dosť nezvyčajného. Myslím, že ma už asi nezaskočí žiadna neštandardná situácia. Pomenil som veľa techniky, optiky – od amatérskych až po profesionálne, bez ktorých by to veru nešlo.

Fotky vždy na čas, podľa zmluvy

Samotné fotenie ma za roky naučilo, že sa trendy nemenia len v obliekaní, ale zvykoch a tradíciách. V dnešnom svete Vám nikto nič negarantuje na pekné slovo a tak aj moje zvyklosti sa pomenili. Pekným slovom začínam na svadobnom stretnutí, kde sa trošku porozprávame o Vašej predstave, mojich skúsenostiach a nezáväzne si potrasieme rukami. Ak Vás moja ponuka očarí a podpíšete so mnou zmluvu, postačí už len zaplatiť rezervačný poplatok a budem upísaný na svadobný deň práve pre Vás. Podpisom sa zaručím, že Vám fotky dodám do 90 dní od ich zhotovenia.

Technické okienko

Čo viac dodať? Možno ešte pre technických labužníkov alebo veľkých zvedavcov…
Aktuálne moja foto-výbava pozostáva z dvoch profesionálnych tiel 
D810, D750 a objektivov Nikkor 24-70/2,8, nikkor 70-200/2,8 VR2, nikkor 35/2,0 SB910, SB900, SU800.

Fotky upravujem v Profesionálnych programoch od Adobe na iMacPRO, iPad a monitory DELL.

Ale netreba zabúdať, že technické vybavenie pomôže, ale nie je to všetko. Treba mať aj zručnosti a ideálne, aj nejaké tie skúsenosti.

Dúfam, že moje benefity, ktoré Vám ponúkam Vás zaujali a pomôžu pri výbere fotografa. Budem rád, ak ma oslovíte pre spoluprácu. Fotím prevažne v okolí Prievidze, ale vieme sa dohodnúť aj na vzdialenejších miestach aj mimo Prievidzkého okresu.


Sledujte moju prácu, alebo ma kontaktujte na sociálnych slieťach, prípadne si overte voľný termín: